Retrográdní Merkur 14.1- 4.2.2022

Retrográdní Merkur (14.1. - 4.2.2022)


Témata tohoto konkrétního retrográdního Merkuru budou podobná těm, která jsme zažili minulý rok – bude po nás chtít, abychom se zamysleli nad všemi přesvědčeními, kterých se držíme a která nám již neslouží, a budou se ptát, kde se uzavíráme novým příležitostem nebo realizace.
Pokud se znovu objeví nějaké záměny nebo nejasnosti z minulosti – tentokrát bude mnohem snazší se orientovat.


Velkým bodem reflexe této retrogradity by měla být naše komunikace v rámci našich intimních vztahů. Zeptejte se sami sebe, kde jsem příliš uzavřený? Proč je pro mě těžké se otevřít a podělit se o to, jak se cítím? V rámci jakých témat konverzace potřebuji vyvinout silnější smysl pro autentickou komunikaci?


Celkově využijte tuto energii, abyste zpomalili, trávili čas v přírodě, zkontrolovali všechny své texty a e-maily, uklidili svůj domov a dopřáli si více času na cestování. NEJDŮLEŽITĚJŠÍ: nepodepisujte žádné nové smlouvy ani se nepouštějte do nových velkých plánů!

První retrográdní Merkur v tomto roce (ze čtyř!) se rychle blíží a my už možná cítíme, že jeho energie přichází ve čtvrtek (zvláště když se kombinuje s retrográdní Venuší). Merkur je planetou komunikačního cestování a technologií, takže když je v retrográdní, tyto oblasti našeho života jsou často ovlivněny. I když tento konkrétní tranzit má tendenci získat špatnou pověst, může ve skutečnosti fungovat dobře v náš prospěch, pokud si dovolíme zpomalit, přemýšlet a přehodnotit konkrétní situaci v našem životě.


První polovina retrogradity (14. ledna – 26. ledna) se odehrává v humanitárním znamení Vodnáře a povzbudí nás k tomu, abychom odvrátili všechna zastaralá přesvědčení, jakmile dojdeme k novým uvědoměním, zvláště když se naladíme na energii úplňku Raka. Druhá polovina retrogradity (26. ledna - 4. února) spadá do pracovitého zpěvu Kozoroha. Během této doby je pro nás důležité zastavit se, zpomalit a nefixovat se na své chyby.


Celkově vzato, kombinace Venuše a Merkuru v retrográdní době nás vyzve k přehodnocení a transformaci způsobu, jakým komunikujeme v rámci našich nejintimnějších vztahů. Je důležité, abychom strávili nějaký čas přemítáním o našich minulých vztazích, abychom odhalili některé z našich negativních komunikačních vzorců, abychom je mohli přetvořit pozitivnějším způsobem a znovu nastolit zdravé vzorce v našich současných vztazích.

S láskou Helena - SÍLA ENERGIE

RETROGRÁDNÍ MERKUR