Úplněk v Beranu 20.10.2021

Úplněk v Beranu 20.10.2021


Úplněk v beranu nastane 20.10. v 16:56. Tomuto úplňku se říká také úplněk sklizně nebo dožínkový úplněk. Jde o období sklizně, pro indiány je to období lovu a příprava zásob na zimu. Pro nás je to také možnost dalšího osobního růstu a uvědomění.


Čas pro vnitřní rovnováhu
V tomto období přichází uvolnění. Na povrch vyplouvají témata vnitřní samostatnosti, hlavně té emoční a odchází naše vnitřní závislosti na lidech kolem nás. Přichází vnitřní rovnováha, uvolňujeme se sami do sebe, získáváme odstup od svého okolí a zároveň máme možnost vymanit se z nefunkčních vazeb, které jsme si vytvořili. Procházející energie nám pomohou přestat se ohlížet zpět, přestaneme se svazovat vlastní minulostí a začneme žít více v přítomnosti. Máme možnost opět se volně nadechnout.


Plody naší práce
Dochází k zúčtování energie, kterou jsme v poslední době investovali. Ukazuje se, kde byla investice správná a kde naopak ne. Vše kolem nás i v nás se pročistí, věci vystoupí na světlo, budeme se na ně moci podívat s odstupem a uvidíme je v jasných úhlech pohledu. Pamatujte – vše má svůj Čas.


Vztah vůči Lásce
Máme možnost uzdravit v sobě vlastní vztah vůči Lásce, přestaneme před ní zavírat oči a díky blízkému člověku se jí plně otevřeme. Budeme mít silnou pomoc zvenčí, ale nezapomínejme, že za vším stojí naše vlastní vnitřní píle. Vše nyní odevzdejme – obě polarity. Věci, které nás vnitřně těší a dělají nám radost i ty, do kterých se nám promítají naopak neradostné pocity. To, co má růst, i nadále poroste a to, co je potřeba transformovat, se v nás uzdraví. Nechme Boží sílu, aby se o vše postarala.


Rituál – Zahajte aktivní rok
Beran je oheň. Umí být výbušný, zbrklý, tvrdohlavý a nevypočitatelný. Zároveň má však obrovskou vnitřní sílu, která mu pomáhá dosáhnout vše, na co se zaměří. Musí však vydržet a upírat pozornost stále stejným směrem. Beran totiž snadno zaplane pro něco nového.
Udělejte si v tomto období rituál pro nový začátek. Může jím být i transformace něčeho nefunkčního. Uzdravení. Udělejte si čas pro sebe, zaposlouchejte se do svého nitra a začněte růst v místech, kde to potřebujete. Zapalte si svíčku, nalaďte se na své vnitřní dítě a zeptejte se ho, kde potřebuje uzdravit. Udělejte si plán na příští rok a začněte už teď tvořit to, co byste si přáli prožívat. Vesmíru někdy chvíli trvá, než naše přání realizuje, ale pokud je to ta správná cesta pro vás, můžete se už teď těšit na krásný nový Začátek.

 

Úplněk v Beranu