Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 • Štítky blogu
Novinky
23.03.2022
Jsi úžasná bytost. číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
08.11.2022 Astrologie
Zatmění Měsíce
Už je tady a její energie bude přetrvávat i příští týden, takže tady je několik tipů, co byste mohli udělat, abyste využili energii, která přichází s ... číst celé
24.10.2022 Astrologie
Sezóna Štírů
Sezóna Štíra je časem soustředění se dovnitř, spousty hlubokých úvah a možností transformace a znovuzrození. Je čas ponořit se hluboko do toho, co je ... číst celé
Zobrazit všechny články
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

 1. Úvod
 2. Blog
 3. Minerály
 4. Křišťálové koule: Průvodce jejich původem a jak je používat
24.06.2022
Minerály

Křišťálové koule: Průvodce jejich původem a jak je používat

Oblíbeným motivem, který se znovu a znovu objevuje v mystice a umění věštění, je křišťálová koule. Na této světelné kouli je něco, co nás k ní přitahuje. Umění věštby, které je v populární kultuře často zobrazováno jako předmět věštění, je ve skutečnosti prastará forma „vidět“. Kromě mýtických obrazů karnevalové čarodějky hledící do své světelné koule se podíváme na některé velmi reálné aspekty křišťálových koulí. Křišťálové koule přinášejí mnohem více než jen letmý pohled do fantazie budoucnosti.

Co jsou křišťálové koule
Křišťálové koule jsou předměty ve tvaru koule, které jsou často vyrobeny z průhledného kamene, skla nebo dokonce vyřezávané z určitého druhu krystalu nebo minerálu, jako je křemenný krystal nebo dokonce křemenná koule, unakit, selenit, ametyst a inkoustově černý obsidián. Mohou se lišit velikostí – jsou dostatečně kompaktní, aby je bylo možné držet v dlani, nebo dostatečně velké, abyste potřebovali obě ruce nebo stojánek, který unese jejich velikost a váhu. Jednou z nejdůležitějších vlastností křišťálové koule je její bezchybný povrch – měla by být vysoce leštěná a skelná s reflexním povrchem pro ‚vidět‘.

Původ a historie používání křišťálové koule
Křišťálové koule nejsou žádnou novodobou filozofií ani módním výstřelkem – existují již od prvního století. Dokonce i věštci používali křišťálové koule k věštění. Římská říše byla také velká v umění věštby a byl to rozšířený rituál, dokud nebyl křesťanstvím ve středověku prohlášen za kacířský.

Ve středověku se používání křišťálových koulí k věštění opět stalo uznávaným, protože konzultant královny Alžběty John Dee byl nucen použít kouli pro Scrying. Ve viktoriánské éře se znovu zvedl a stal se populárnějším. Křišťálové koule jsou od středověku až dodnes spojovány s cestovatelskými kulturami a Romy, kteří tuto tradici přenášeli z Indie do Evropy. V 21. století jsou křišťálové koule v našem světě stále hojně využívány, ale mají tendenci být používány především jasnovidci a médii nebo zájemci o minerály.

Jaké jsou hlavní využití křišťálových koulí?

Zatímco křišťálové koule často spojujeme s pohledem do budoucnosti, existuje více způsobů, jak se tyto světelné koule mohou objevit v našem životě. Věštění je samozřejmě hlavní součástí jejich mocného lákadla, ale v centru těchto mocných duchovních nástrojů je víc než jen věštění. Podívejte se na některé z dalších způsobů, jak můžete využít kouzlo křišťálové koule.

Vize
Věštění a vizu jsou první věci, které vás napadnou, když slyšíte o křišťálové kouli. Vize je akt křišťálového pohledu do reflexního předmětu a naladění se na svou intuici a otevření se jakýmkoli zprávám z vesmíru. Může sdílet informace prostřednictvím obrázků a může být užitečný pro ty, kteří se chtějí rozhodovat, volit životní cesty nebo chtějí nějaký druh duchovního vedení.

Meditace
Dalším způsobem, jak můžete použít křišťálové koule, je prohloubit a rozvinout svou meditační praxi. Během meditace můžete kouli držet v rukou, nebo pokud je příliš velká, můžete ji umístit do vaší přítomnosti. Protože křišťálové koule jsou často známé pro své světlem naplněné a reflexní nebo zrcadlové vlastnosti, může to být skutečně užitečná energie, kterou máte kolem sebe při meditaci. Může vás dokonce uvést do hypnotického stavu, který vás otevře přijímat vše, co vám vesmír může dát.

Krystalové léčení
Křišťálové koule (zejména ty vyrobené z krystalů) lze také použít k léčení krystaly. Existuje mnoho způsobů, jak můžete použít křišťálovou kouli k léčení, včetně držení nebo umístění koule na jakékoli čakry, o kterých si myslíte, že jsou zablokované, nebo jen být v přítomnosti koule při absolvování reiki nebo jakékoli léčebné terapie.

Jaké jsou výhody křišťálové koule?

Mysl
Křišťálová koule přináší do vaší mysli mnoho výhod. Svým celým kulovitým tvarem dokáže vytáhnout stejné množství energie ze všech stran a nabízí dokonalou rovnováhu. Přináší také jasnost. Protože se používá pro přenos zpráv a vizí z vesmíru, potřebuje k tomu reflexní a zrcadlovou energii. Křišťálové koule a koule mohou být použity pro emocionální léčení, rozhodování a práci přes všechny ty velké energetické pocity.

Tělo
Křišťálové koule mohou také pomoci tělu se uzdravit. Když nám pomáhají zbavit se stresu, úzkosti a dalších negativních energií, může se to projevit i na našem fyzickém já. Křišťálovou kouli můžete také použít jako masážní nástroj k uvolnění těla a fyzickému odstranění zauzlení a energetickému vyčištění čaker.

Duch
Křišťálové koule mohou také přinést velké výhody pro vaši duchovní pohodu. Navázání spojení s vaší křišťálovou koulí nám pomáhá vyladit naši intuici a otevřít se energii a silám vesmíru.

Jak používat křišťálovou kouli k pozorování?

Pokud jste zvědaví, jak používat svou křišťálovou kouli ke kouzlení, můžete začít výběrem té pravé křišťálové koule pro vás. Jako vždy při práci s energetickou magií, krystaly a věštěním – následujte svou intuici a vyberte si něco, co vás volá.

 • Než začnete, ujistěte se, že je vaše křišťálová koule vyčištěná.
 • Umístěte křišťálovou kouli před sebe a posaďte se před ni v pohodlné vzdálenosti.
 • Uvolněte své tělo a svou mysl a soustřeďte se na svůj dech
 • Po několika minutách položte ruce na kouly a soustřeďte se na to, abyste k němu poslali svou energii. Udržujte toto připojení ještě alespoň minutu nebo dvě.
 • Položte svou otázku – buď ji vyslovte nahlas a pošlete do světa, nebo si ji vizualizujte.
 • Dejte ruce pryč
 • Dívejte se na křišťálovou kouli, ale nepřeostřujte se – místo toho nechte své vize relaxovat a svou mysl, aby zůstala čistá a otevřená.
 • Jakékoli obrazy, které procházejí, jsou pro vás zprávy, nemusí být křišťálově čisté a mohou být zamlžené nebo obrazy v mysli.
 
 
Časté dotazy k křišťálové kouli
 
Kam umístit křišťálovou kouli u vás doma?
Křišťálovou kouli můžete umístit tam, kde máte pocit, že z její energie budete mít největší užitek. Někteří lidé je umisťují do středu domova, jiní je umisťují do ložnic, kde přetrvává lucidní energie. Můžete je také umístit na své oltáře nebo podle praxe feng-šuej.
 

Jak získáte křišťálovou kouli?
Křišťálové koule najdete v obchodech s krystaly. Můžete je také najít na mých stránkách zde.

Jakou barvu by měla mít křišťálová koule?
Vaše křišťálová koule může mít jakoukoli barvu – opravdu záleží na druhu krystalu nebo materiálu, ze kterého chcete, aby byla vytesána, protože každý krystal přináší svou vlastní jedinečnou energii a léčivé síly. Některé běžné barvy zahrnují křišťál a obsidián, protože mají vysoce reflexní povrchy, které mohou usnadnit vidění.

Jaký je rozdíl mezi křišťálovou koulí a koulí na vidění?
Křišťálová koule nebude bezchybná, protože bude vyrobena z křišťálu nebo nějakého materiálu, který má přirozený zákal. Některé koule, které se dnes prodávají jako koule pro vidění, jsou jednoduše vyrobeny ze skla a nemají stejnou proměnlivou sílu, jakou mohou krystaly přinést na stůl.

Zjistěte více o psychických silách

Křišťálové koule a věštění mohou být báječné pro ty, kteří chtějí prosadit své psychické síly nebo přirozenost do své věštecké psychiky. Se správnými nástroji, otevřenou myslí, odhodláním a praxí není důvod, proč byste nemohli využít tuto intuici a navázat spojení s tím, co vám chce vesmír ukázat. Objevte řadu magických křišťálových koulí nebo zjistěte více o tom, jak využít své psychické síly prostřednictvím tarotu, reiki nebo jakéhokoli druhu energetické magie, která vás volá.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Důležité

Vlastnosti a popis kamene, které se nevztahují fyzikálním a chemickým vlastnostem kamene, jsou napsané z obecně šíření a dostupných informací o lidových tradicí využití kamene, nejsou ověřeny vědou, proto dle zákona 89/2012 Sb. není návrhem na uzavření kupní smlouvy.

 

 
Kontakty
Ing. Helena Kristinová
Ing. Helena Kristinová
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz