BIO Efekt lupa
 

Arganový BIO olej

 

Máte suchou pleť? Nevíte, jaký olej zvolit pro hydrataci? Existuje jeden, který se skvěle hodí na všechny typy pleti. Je to arganový olej. Obsahuje vitamin E a A a esenciální mastné kyseliny. 

Dostupnost Skladem (2 ks)
159 Kč
   
Kategorie Oleje a mazání na tělo
 

Pochází z dalekého Maroka a je jedním z nejvzácnějších olejů, které na světě existují. Získává se ze semen plodů arganového stromu – latinsky Argania spinosa, které rostou na jihozápadní straně země. Dnes je tato část Maroka vyhlášená organizací UNESCO za biosférickou rezervaci. Má zlatavou barvu, a proto se mu někdy říká tekuté zlato. Typická je pro něj ořechová vůně.

Arganové plody připomínají olivy, uvnitř jsou místo pecek oříšky, které jsou ovšem tvrdší než vlašské ořechy, které známe u nás. Po usušení na slunci se arganové plody zbaví skořápky a lisují. K výrobě jednoho litru oleje je potřeba 30-50 kg plodů. Lisování trvá téměř 10 hodin. V oleji je mnoho bioaktivních složek  – vitamíny A+ E, a je to silný antioxidant.

Jeho využití najdete v péči o pleť, ale i o vlasy. Hodí se na suchou kůži, kterou skvěle hydratuje a regeneruje. Ihned se vpije do kůže a nenechá ji mastnou jen příjemně hebkou. Pozitivně působí i při problémech s pokožkou jako je lupénka, ekzémy nebo jako podpora při léčbě popálenin. Při vtírání do vlasů působí na křehké a slabé vlasy, které vyživuje.

Typy užití:

  • regeneruje a hydratuje pokožku
  • vyživuje, posiluje a pečuje o vlasy
  • má blahodárný vliv na lupénku, ekzémy či popáleniny

 

Objem 30 ml

lahvička s kapátkem